Vaši lidé vyrostou

Od roku 1996 pomáháme měnit myšlení majitelům firem a vysoce postaveným manažerům k lepšímu vedení podřízených i sebe samých.

Zajišťujeme dlouhodobé změny

Práce s jednotlivcem

Zdokonalíme manažerské schopnosti vás a vašich klíčových pracovníků. Ať už jste manažer, specialista nebo majitel firmy.

Práce se skupinou

Naučíme váš tým efektivně spolupracovat. Uděláme z vašich lidí kompetentní, výkonné, motivované a spokojené pracovníky.

Práce s celou firmou

Pomůžeme vám rychle zařídit důležité změny ve vaší firmě. Inovujeme a optimalizujeme firemní procesy. Pomáháme rozvíjet firemní kulturu.

O službách podrobně

Staňte se profesionálem a rozvíjejte své klíčové lidi pomocí našich produktů

Úspěšný manažer

  • Video kurz
  • 46 videí
  • 7 měsíců

Moderní a komplexní vzdělávání pro všechny, kteří chtějí být profesionální ve své práci a spokojení ve svém životě.

od 6000 Kč bez DPH 7260 Kč s DPH

Koupit

Workshop k video kurzu

  • Workshop
  • 12 účastníků
  • 8 hodin

Podpora v zavádění jednotlivých technik a principů do praxe. Zvýšení motivace ke studiu. Konzultace a vyjasnění pochopení Úspěšného manažera.

24500 Kč bez DPH 29645 Kč s DPH

Koupit
Všechny produkty

O nás

Od roku 1996 spoluvytváříme standardy manažerského světa. Učíme manažery, jak z podřízených dělat úspěšné, výkonné a motivované lidi.

Jsme specialisté na komplexní transformace firem a organizací. Realizujeme rozvojové, vzdělávací a poradenské projekty pro podnikání a management.

Poznejte nás z blízka

Naše vědecké pracoviště

Nevaříme z vody. Máme vlastní mezinárodní vědecké a výcvikové pracoviště, které se věnuje výzkumu a rozvoji systemické teorie a praxe ve všech oblastech lidského života.

Díky našemu Institutu systemických studií garantujeme odbornost našich služeb a produktů.

Více o našem vědeckém pracovišti

907

spokojených firem

9222

absolventů výcviků

181 995

hodin s vámi

+ 798

dalších firem

Zobrazit všechny

Říkají o nás

Spolupráce s Extimou mi pomohla získat odvahu vyrazit na novou cestu a vytvářet svůj vlastní firemní svět. Mít dlouhodobou strategii jako hlavního pomocníka pro řízení firem. Předávat lidem smysl našeho podnikání. Domlouvat se s kolegy na společných cílech a zároveň jim dávat možnost vlastní cesty. Předávat kompetence dalším kolegům a získat tak volné ruce pro další růst. Vytvořit firemní kulturu, na kterou jsme hrdí. V rozhovorech s kolegy jsem se naučil slyšet to, co jsem dříve slyšet nedovedl. Poznal jsem spousty skvělých lidí, kteří řeší podobné životní situace a mohl se inspirovat jejich pohledem na věc. Rozhodně jsem díky spolupráci s Extimou získal víc lidskosti a rozvážného přístupu do svého života.

Ondřej Průcha partner, SVOBODA & PRUCHA s.r.o.

Spolupráce s Extimou týmu otevřela pohled na širší kontexty naší práce a přinesla nám impulz k systematičtějšímu rozvoji týmu v soft skills, se zaměřením na výsledek.

Manažerskou roli vnímám intenzivněji ve dvou rovinách – práce s lidmi a strategické směřování firmy. Vlastní výkon zůstal, ale díky Extimě přesně vím, kdy a proč mám dělat sám odbornou práci.

Jirka Fialka partner zodpovědný za poradenství pojišťovnám ve Střední Evropě, Delloitte

Díky Extimě jsem prohloubila svůj „skrytý“ manažerský talent a to hlavně absolvováním Systemického výcviku. Začala jsem cíleně pracovat s lidmi, společně s nimi měnit a optimalizovat procesy, nastavovat změny ve firemních systémech a to s cílem chovat se jako vlastník firmy. A to vlastník, který si váží lidského potenciálu a realizuje změny prostřednictvím svých zaměstnanců. K tomu však potřebuje správné lidi na správných místech. Díky Extimě jsem se naučila cíleně přemýšlet v širších kontextech a překračovat hranice, které byly pro mě dříve „uzavřené“.

Věra Koubová Senior manager at CFG (Comfort Finance Group)

Když jsme s Extimou začali, měli jsme ztrátu cca 5 %, letos jsme v zisku cca 5 %. Nejvíc zafungovalo mluvení o „číslech“, o plánu, který všichni máme. Extimu a její produkty hodnotím jako výjimečné a doporučuji je všem, kdo potřebují a chtějí něco změnit.

Ivan Šebek jednatel, Parketcentrum

Výcviky Extimy přispěly k mé odvaze začít podnikat, na což jsem předtím vůbec nepomyslela. Uvědomila jsem si, že byznys lze dělat i chytře. Těžím ze systemických teorií, metodiky a nástrojů při práci s lidmi. Spoluzaložila jsem neziskový projekt a byznysový projekt Akademie rodičovství.

Iva Kyselá spoluzakladatelka, Akademie rodičovství

Extima je jedinečná ve svém přístupu a v produktech, které nabízí. V poctivosti a preciznosti odvedené práce. Je pro mě velkým vzorem, jak dělat svoji práci dobře a vždy budu její produkty podporovat.

Katka Novotná spoluzakladatelka, Akademie rodičovství

Extima mi pomohla opustit neužitečné sny, přeludy, dogmata, přinesla mnoho nových možností, užitečné výbavy, nové úhly pohledů, a to mi dodalo chuť dělat svou práci jinak. Získal jsem nadhled na svou pozici a ukotvení pro seberealizaci.

Aleš Gabrysz ředitel a předseda správní rady, Diakonie Krabčice

Už si nemyslím, že jsem ten, kdo má patent na rozum a vždy vymyslí nejlepší řešení. Vytvářím prostor pro invenci týmu a snažím se zvyšovat pravděpodobnost synergie. Výsledek je vždy lepší, než co bych vymyslel sám. Namísto toho, abych do pohybu uváděl výhradně sebe a všechno se snažil urvat, ukontrolovat, vytlačit, dotlačit, dotáhnout, více „stojím“, pozoruji a uvádím do pohybu své okolí. Reflektuji, že jsou situace, kdy mám pocit, že „nic nedělám“ a věci se dějí.

Radim Juchelka Director of Consulting (do 31.8.2017), ORBIT

Jestliže firma jde za společným cílem, tak všichni jdou stejným směrem a umí spolupracovat, ale i jednat samostatně. Jsou motivováni a vidí výsledky. Je nutno použít individuální, týmový i skupinový přístup. Jsou různé úrovně, kam lze s Extimou dojít, ale každý krok má smysl a zanechá nesmazatelné stopy v uvažování o sobě i o ostatních.

Jiří Folta Jednatel, Apleona HSG

Předně musím říci, že jsem si všechna sezení a semináře s lidmi z Extimy a svými spolužáky velmi užil. Počáteční respekt vůči nastoleným tématům vzápětí vystřídala radost z osobního a kolektivního objevování a poznávání. Doporučuju všem, kdo se touží alespoň na chvíli odstřihnout od manažerské rutiny a chtějí hledat nové zdroje inspirace a energie.

Nebyla to změna ze dne na den, ale myslím, že jsem se postupně stal otevřenější a tolerantnější hlavně vůči svojí osobě a pak i ke svému okolí.

Petr Nezveda Head Of Finance Central And Eastern Europe at Shire

Extima mi přinesla jiný pohled na věc, větší důvěru v lidi kolem sebe i v sebe samotnou, rozšíření repertoáru nástrojů pro komunikaci s druhými lidmi. Přístup Extimy vnímám jako profesionální, s širokým záběrem, a zároveň velmi lidský. Její produkty jednoznačně doporučuji.

Ludmila Sotáková psycholog, kouč

Po dvou letech usilovné práce s Extimou máme ve firmě jasně dané role (vztahy), nastavené z velké části podle lidí samotných, naprostá většina lidí je kompetentních, samostatných, prakticky nikdo už si nestěžuje a rovnou za mnou chodí s návrhy, jak co udělat. Máme naprosto otevřenou komunikaci, neustále se vylepšující se procesy. To hlavní je, že firmu táhnou tři desítky lidí, a nejen její ředitel.

Viktor Nový ředitel, ZAK TV

Díky účasti na výcviku Extimy se mi v důsledku podařilo zlepšit řadu klíčových kompetencí včetně těch komunikačních. Umožnuje mi to navazovat efektivnější spolupráci s kolegy i dalšími partnery.

Změnil se můj pohled na celou řadu věcí od pracovních záležitostí až po způsob reflexe vlastního jednání a přemýšlení. Získal jsem nové techniky, ale hlavně jsem se posunul dál v možnostech vidět věci komplexněji.

Václav Chmel evaluátor senior, Fond dalšího vzdělávání

Zásadní změnou pro mě samotnou je, že možná budu ochotná stát se dospělým funkčním člověkem, což jsem před setkáním s Extimou zásadně odmítala.

Extima mi dodala odvahy a pochopení. Zároveň i motivaci k práci, která může mít za výsledky to, co chci, a ne to, co samovolně určil osud.

Sísa Slavovová

Po více než dvouleté spolupráci s Extimou konstatuji, že nám zásadně ovlivnila způsob myšlení, které následně změnilo a zefektivnilo styl vedení a řízení organizace. Díky superviznímu působení jsme získali nadhled a odstup, ovšem na druhé straně se zvýšila přímá míra zainteresovanosti na výstupech organizace.

Jsem přesvědčen, že díky této intervenci jsem zvládl přechod z původního „vedení“ na skutečný manažerský styl řízení a stejný posun pozoruji i u ostatních vedoucích pracovníků. Změna stylu jejich práce se následně projevila nejen ve větším uspokojení z práce, ale v interakci i ve větší spokojenosti klientů, projevující se snížením výchovných problémů.

Mojmír Šebek ředitel zařízení, Výchovný ústav, středisko výchovné péče a střední škola Buškovice

Pokud bych měl vyzdvihnout jednu hlavní věc, kterou mi kurzy přinesly v pracovním životě, tak zmíním termín komunikace, umění daleko lépe naslouchat a pochopit druhou stranu. Může to znít banálně, ale ta změna může být opravdu velká. Asi netřeba rozvádět, co může přinést umět se dohodnout, ať už s kolegy v práci, se zákazníky či s dodavateli.

Václav Osovský

Díky Simoně Parmové jsem získala nadhled na svou pracovní pozici. Svým lidským přístupem mě přivedla k novým pohledům na život, práci i na sebe samotnou. Už vím, že nemusím všechno zvládnout sama a že o práci a odpovědnost je třeba se podělit s ostatními. V průběhu E-programu Úspěšný manažer jsem se naučila mnoha technikám a přístupům, které mi pomáhají v manažerské práci. V lidech z Extimy jsem našla velkou oporu a podporu

Alena Lucová ředitelka MŠ Laudova se speciálními třídami, Praha

Hlavním přínosem Systemického výcvikového programu pro mne byla především zásadní změna mého přemýšlení o sobě a realitě okolního světa. Klíčem bylo zvládnutí filosofií a teorií systemického přístupu, díky kterým jsem ve svém každodenním životě začal pozorně naslouchat druhým, hledat u nich jejich skutečné potřeby a v kontextu dané situace účinně vést komunikaci směrem k užitečnosti. To pokládám za nutnou podmínku systemického koučování, jehož řemeslo u sebe rozvíjím s pomocí struktury postupů, technik a nástrojů procvičených během kurzu.

Martin Růžička generální manažer, Nobilis Tilia

První ročník systemického výcvikového programu mi změnil život. Díky skvělému vedení lektorů jsem si byla schopna utřídit životní hodnoty a filozofie. Již delší dobu, jsem věděla, že se na svět koukám trochu jinak, že není jen černobílý. Systemický výcvik mi dodal odpovědi, teorie, které rozbíjí i mé barevné vidění světa a dodávají mnoho jiných odstínů.

Umím mnohem efektivněji komunikovat. Jak v mém soukromém, tak i profesním životě. Jsem víc organizovaná a snažím se řídit podle mých priorit. Vedení systemických rozhovorů mi dodalo sebevědomí. Jsem nadšená z toho jak kompletní systém komunikace zaručuje efektivní výsledek.

Každé tři dny strávené s Extimou na výcviku v okruhu příjemných lidí, jak lektorů tak účastníků, pro mne byly vždy lázněmi pro mozek a útěchou pro duši.

Martina Víchová majitelka a head coach, CrossFit Děčín

Všech 19 doporučení

Články

Extima AKTUÁLNĚ

Aktuální veřejné akce Extimy - všechny na jednom místě v přehledném seznamu! Pokud vás cokoliv zaujalo, neváhejte se ozvat Dance Babicové nebo Matějovi Linhartovi, postarají se o vás jako o vlastní. …

17. 07. 2024Martin ChocholaAktualita

Celý článek
Všechny články

Zboží bylo přidáno do košíku

Aktuální akce Extimy